HABERLER
ESEV'DEN RESİM SERGİSİ

ESEV öğrencilerin karakalem ve yağlı boya çalışmalarından oluşan resim sergisi, sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı. 200'e yakın resmin yer aldığı sergi, 21 Mayıs'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Esenler Sanat Evi (ESEV) öğrencileri tarafından hazırlanan "Yağlı boya ve Karakalem Resim Sergisi" Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde açıldı.  Yoğun bir ilginin gösterildiği serginin açılışı, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, ESEV Genel Koordinatörü Abdülbaki Kömür , ESEV Resim Hocası Özlem Tutan Kaya ve Resim öğrencileri ile birlikte gerçekleştirdi.

SANATTAN ÇOK SANATKÂRI TANIMALI

 

ESEV öğrencilerinin karakalem ve yağlı boya çalışmalarından oluşan serginin açılışında konuşan ESEV Genel Koordinatörü Abdülbaki Kömür, "7'den 70'e birçok öğrencinin çalışmasının yer aldığı bu sergi, öğrencilerin özverili çalışmaları sonucu ortaya çıktı. Emeklerini göz ardı edemeyeceğimiz öğrencilere bir kez daha bu başarılı çalışmaları için teşekkür ediyorum. Önemli olan sanattan çok sanatçıyı tanımaktır, tıpkı asıl sanatçı olan Allah'ı tanımak gibi" dedi.

ESEV'DE SANAT ÖĞRETİLİYOR VE ÜRETİLİYOR

ESEV Resim Sergisi'nde yer alan çalışmalardan memnun olduklarını dile getiren Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, "Biz Esenler Sanat Evi (ESEV)'nin meyvelerini genellikle yılsonu alıyoruz, bu sergi de ESEV'in meyvelerinden sadece birisi. 44 branşta sanatın öğretildiği ve üretildiği ESEV, Esenler'in kültür hayatına yön veren bir merkez konumundadır" diye konuştu. 

SOYUT RESİMDEN KARAKALEME...

 

Çeşitli yaş aralığında 140 öğrencinin natürmorttan soyut resme ve karakalem çalışmalarına kadar çeşitli alanlarda yapılan 200'e yakın resmin yer aldığı sergi, 21 Mayıs Pazar gününe kadar Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

HABER GÖRSELLERİ
 
 
Yeni sitemiz sizce nasıl?
23.01.2013

 Çok iyi   % 40
 Daha İyi Olabilir   % 5
 Fena Değil   % 4
 İyi   % 5
 Kötü   % 47

Bu ankete 3441 kişi katıldı

 
   
KURSLARIMIZ | BASINDA ESEV | KÜLTÜR SANAT | GALERİ | HABERLER | İLETİŞİM |

Copyright 2012 Esenler Belediyesi ESEV