HABERLER
KURSİYERLER 'ARZ-I HAL'LERİNİ SERGİLEDİ

ESEV ebru kursu öğrencilerinin çalışmalarından oluşan "Arz-ı Hal" ebru sergisi açıldı.

Esenler Sanat Evi (ESEV) ebru kursu öğrencilerinin duygu, düşünce ve iç dünyalarını suya yansıtarak oluşturdukları "Arz-ı Hal" ebru sergisi, Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde ziyarete açıldı. Kursiyerlerin sezon boyunca aldıkları eğitimi eserlerine yansıttıkları sergi, büyük küçük herkesten yoğun ilgi görüyor. Serginin açılış programına; Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, ESEV Sanat Koordinatörü Abdülbaki Kömür ve ESEV Ebru eğitmeni Merve Koç ile sergide eserleri yer alan öğrenciler ve sanatseverler katıldı.


GELENEĞİMİZİ AKTARIP SANATIMIZI ÖĞRETİYORUZ

 

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren ESEV Sanat Koordinatörü Abdülbaki Kömür, geleneği olmayanın geleceğinin de olmayacağını söyleyerek şunları kaydetti:

 

"Kökleri olmayan bir ağaç düşünülemez. Biz kurslarımızla bir yandan geleneği aktarmayı, bir yandan da sanatı öğretmeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmanın bir ürünü olarak kursiyerlerimiz bu sergiyi hazırladılar. Başta Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

 

36 eserin yer aldığı sergi, 31 Mart Cumartesi gününe kadar Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde ziyaret edilebilecek.

 

HABER GÖRSELLERİ
 
 
Yeni sitemiz sizce nasıl?
23.01.2013

 Çok iyi   % 40
 Daha İyi Olabilir   % 5
 Fena Değil   % 4
 İyi   % 5
 Kötü   % 47

Bu ankete 3443 kişi katıldı

 
   
KURSLARIMIZ | BASINDA ESEV | KÜLTÜR SANAT | GALERİ | HABERLER | İLETİŞİM |

Copyright 2012 Esenler Belediyesi ESEV